Školní práce

Busta

2. prosince 2014 v 18:41 | Šárka
Moc moc moc se omlouvám za neaktivitu v posledním.. měsíci dalo by se říct, ale vůbec neni nálada něco kreslit.. Mám dvě "zakázky" jednu už skoro hotovou, tak to sem potom přidám, tak alespoň něco na nový rozjezd. Busta koníka, kterého jsem před několika týdny dělala na praxích.

Tak snad se líbí :)

Leknín

25. září 2014 v 16:46 | Šárka
Tak představuji vám svůj návrh a realizaci (model).. Náš úkol byl vybrat si jakoukoliv rostlinu, nebo cokoliv z ní, vystilizovat (zjednodušit) a (nebo) z toho udělat návrh na abstraktní plastiku. Každopádně plastika by z toho byla v obou případech. Vybrala jsem si pro tento úkol spoustu květin, u kterých sem potom zjistila, že buď nejdou vůbec vystilizovat tak, aby z toho šlo udělat něco abstraktního. Počínaje orchideí, přes lilie, končíce růží.. Růži jsem tak nějak zjednodušila, ale nakonec sem realizaci návrhu zavrhla (nelíbil se mi). Zkoušela jsem i lusky s hráškama, papriku a podobný věci, ale nic z toho nebylo to pravé. Nakonec mi na netu padl do oka leknínový květ s listem a myslím, že to nedopadlo nejhůř :)

Snad je na fotce něco rozpoznat, je to focené za špatného světla.. Pokusim se to ještě obměnit. Na kvalitu kreseb bych nebrala ohledy.. Přece jen nejsou v celym projektu tim nejdůležitějšim.. Leknín zleva byl hodně narychlo..
Upozorňuji, že na fotkách je pouze model plastiky, což znamená, že to neni žádný dokonalý výtvor. Má to být jen na prozkoumání, aby jsme zjistili, jak to budem dělat apod.

No snad se modýlek líbí.. Na veliké podobě zatím pracuji a můžu říct, že zatim to bylo peklo :D Zítra bych to měla dodělat, tak popřípadě ještě něco přidám.
Rozkresleno mám též a mam toho obědnanýho dost, takže o to taky nebude nouze :)

Autoportrét

18. května 2014 v 19:06 | Šárka
Ve čtvrtek jsme po dlouhé době měli výtvarnou přípravu a volné téma.. :) Nejdřív jsem přemýšlela, že si dám nějakého oře, ale potom mě napadl autoportrét. S dílem jsem snad max. spokojená i když v reálu vypadá mnohem lépe než na fotce. Malbu poslední placky přidám příště :) Mám fotku v mailu tak jí musim jenom stáhnout :D

Trvnání: tak 9 hodin. (7 školních + dvě normální)
Technika: Vodovka
Formát: A4

Mnoho z vás kolikrát píše, že obrázky jsou malé. Ne.. Opravdu nejsou malé :) Zmenšuji je jen sem, protože kdybych jim nechala původní velikost blog by se strašně sekal.. Takže pokud chcete obrázek větší stačí pravý tlačítko na myši a Zobrazit obrázek. Myslím, že tam už by měl být dostatečně veliký.
Tak snad se líbí :)

Kůň - keramika

1. března 2014 v 12:36 | Šárka
Potěšilo mě, že se předchozí váza líbila, tak sem dám ještě něco z mé keramické výroby :) Tentokrát jde o koníka, který měl být původně na soutěž.. Nevim, jak to dopadne.. :) Fotky před tim, než jsem ho barvila mám taky, ale tady jde spíš i o ty barvy :) Potom sem mu dávala glazuru štětcem, takže jsem zvědavá, jak to dopadne celkově až vyleze z pece :DDNedivte se, že nemá nabarvenej podstavec.. Nechtěla jsem ho barvit barvítkama a pak tam dávat transparentku, tak jsem ho prostě při glazování přetřela boxovou glazurou, tudíž by měl bejt po výpalu sám o sobě do hněda.. Prostě takovej.. Přírodní.. Uvidíme :) Nikdy člověk neví, co mu vyleze z pece..
Jinak rybu v pozadí dělal muj spolužák :) Má na sobě směs burelu, mědi a železa, tudíž by měla bejt po výpalu taková tmavě zeleno hnědá :)

Váza - keramika

26. února 2014 v 16:05 | Šárka
Jo.. Někteří si možná všimli, ale jsem na keramické škole :)..
Tohle je jeden z mnoha již vytvořených výrobků.. Měli jsme si navrhnout vázu, vytvořit model a podle modelu pak už ve velkém měřítku postavit originál.. Neni to tak, jak jsem si představovala, ale glazury (na které už mám taky těch pár návrhů) to ještě možná zachrání :)Jsou to fotky kdy ještě neni úplně hotová.. Tu druhou kaskádu (odshora) jsem potom ještě zkracovala aby to působilo lépe stupňovitě ..
Jo.. Třídy tam v pozadí si všímat nemusíte :DD

Kukuřice, růže - kresba

28. listopadu 2013 v 15:43 | Šárka
Takže dnes sme čmárali tuší :).. Kukuřice je podlejiž kresleného obrázku, který kreslil náš pan učitel :D růže je z hlavy :)

Trvání: opravdu netušim :D
Technika: tuš
Formát: A4

Tak kukuřice :D

a růže :) Tak snad se líbí :) Vůbec nevim, co bych teď měla kreslit doma.. Takže pokud někdo nějaký nápad, klidně pište :)

Kytka - kresba

14. listopadu 2013 v 19:03 | Šárka
Taak dnes jsme ve škole kreslili kytičku na jejíž jméno si opravdu nevzpomínam.. Nedopadlo to nejhůř :) ..

Trvání: Netušim :D
Technika: Tužka
Formát: A3

Snad se líbí :)

Kompozice a ulita - kresba

17. října 2013 v 19:53 | Šárka
Takže školní kresby z minulého týdne.. Byla sem líná je sem hodit dřív :)

Trvání: těžko říct :D
Technika: tužka
formát: A3

omlouvam se za ty čáry tam, to mobil.. :D
Formát: A4

Orchea, židle a podkova - kresby

30. září 2013 v 17:14 | Šárka
Tak tady ty slibované veledíla :D Neni to nic moc a hlavně tak kvalita :/

maminky orchea ochuzená o květy samozřejmě :D

židle (křivá :D)

podkova :) To je pro tuto chvíli asi vše, během dneška se pokusim dodělat a už pomalu nastavit nový dess :)
Š.
 
 

Reklama